DREVENÉ POVRCHY

Na zabezpečenie úniku požiaru musí mať povrchová úprava stavebného materiálu také vlastnosti, ktoré zabránia rýchlemu šíreniu požiaru a vysokej tvorbe dymu v požiarnom úseku a únikových cestách.

Trieda reakcie na oheň: B-s1,d0

 

Ponúkame viac systémov, ktoré túto triedu spĺňajú:

WOOD-S

1FR povrchy
WOOD-S
1FR povrchy
WOOD-S + TOPCOAT W

PROTEGA WOOD-S, biela, biela polo-transparentná (whitewash), matná intumescentná farba vhodná na interiérové drevené, drevovláknité a drevotrieskové materiály. Pri ich hrúbke >8 mm a hustote > 338 kg/mdosahuje triedu reakcie na oheň B-s1,d0. Môže byť ošetrená vrchným vodou riediteľným náterom TOPCOAT W.

TOPCOAT W

TOPCOAT W je vodou riediteľná v protipožiarnych náteroch. Ponúka matný povrch a transparentnej, ktoré je možné tónovať do niektorých odtieňov. Používa sa ako schválený vrchný náter na produkty Steel 1001 a Wood-S

NOVETHERM 1FR

1FR povrchy
1FR nosné trámy
1FR povrchy
1FR povrchy

Novatherm 1FR je transparentný, vodou riediteľný intumescentný náter bez helogénov, určený na použitie na interiérové nosné drevené trámy a na steny a stropy z  dreva a drevovláknitých dosiek (drevotrieska, OSB). Na Novatherm 1FR sa musí vždy aplikovať vrstva vrchného laku Top 1FR.

 Intumescentné nátery v prípade požiaru alebo vystavenia vysokej teplote vypenia na hrubú, pórovitú penovú vrstvu, ktorá spomaľuje tok tepla do ošetrenej konštrukcie.

TOP FR

Protega TOP 1FR je vrchný lak určený na uzavretie náteru Novatherm 1FR. Dodáva sa v matnej (7%) a polomatej (20%) úprave.

Scroll to Top